Zespół Ydea Innovation Hub

From idea to success

Oto nasz zespół

1x

Jerzy Orłowski

Jerzy Orłowski

Prezes zarządu

Innowator i przedsiębiorca. Absolwent Międzywydziałowych Interdyscyplinarnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych na Uniwersytecie Warszawskim, autor wielu publikacji naukowych w zakresie bioinformatyki. Prezes zarządu dwóch start-upów technologicznych. Specjalista od generowania pomysłów i znajdowania nietypowych rozwiązań. Członek Zarządu Klastra Inteligentnego Oświetlenia

2x

Agnieszka Porębska

Agnieszka Porębska

Specjalistka ds. PR i marketingu

W Ydea Innovation Hub odpowiada za PR i promocję projektów inkubatora wśród klientów oraz inwestorów. Posiada bogate doświadczenie w kierowaniu kampaniami promocyjnymi i PR-owymi od małych firm technologicznych po duże korporacje (np. Skanska, Luxoft). Agnieszka jest absolwentką psychologii na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją psychologia w ekonomii. Obecnie współpracuje również z Inicjatywą Mobilności Pracy – największym w Europie think tankiem zajmującym się delegowaniem pracowników oraz mobilnością usług na rynku wewnętrznym Unii Europejskiej.

Paulina Stefanowicz

Paulina Stefanowicz

Kierownik projektów UE

Absolwentka Politechniki Warszawskiej. Specjalista  w kierowaniu projektami dofinansowanymi z funduszy EU. Nadzoruje i rozlicza projekty inwestycyjne, badawczo rozwojowe oraz doradcze, między innymi w programach POIR, RPO MAZ, RPO POM.

adrian

Adrian Łapczyński

Adrian Łapczyński

Kierownik Projektów AR

Bezpośredni kontakt z klientami, analiza potrzeb i wdrażanie rozwiązań VR, AR i MR.
Realizacja projektów VR dla klientów polskich oraz zagranicznych kontrahentów, m.in. Procter & Gamble, FedEx, Merck, Arcelor Mittal, Compensa, Polska Grupa Energetyczna, Mitsubishi Motors.
Prezentacje potencjału VR + AR i promowanie wirtualnej rzeczywistości, udział w targach i wydarzeniach branżowych.
Certyfikowane szkolenia z zakresu VR, AR, MR.
Realizacja projektów badawczych z uczelniami wyższymi i pracownikami naukowymi.

cieplucha

Wojciech Ciepłucha

Wojciech Ciepłucha

Kierownik Projektów BIM

Absolwent i pracownik naukowy Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, Zakładu Architektury Mieszkaniowej i Kompozycji Architektonicznej. Właściciel firmy szkoleniowej BIM bim.edu.pl. Specjalista w zakresie wdrażania systemów BIM, kooperacji międzybranżowej w BIM oraz cyfrowych narzędzi w projektowaniu architektury.

Rada programowa

Oprócz stałego zespołu Ydea Innovation Hub współpracuje ze specjalistami technicznymi do rozwoju każdego z produktów. Są oni zatrudniani w spółkach celowych, które powstają w momencie wprowadzania produktów na rynek.

Dr. inż. Andrzej Burda

Dziekan Wydziału Zarządzania i Administracji Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu. Stopień doktora nauk technicznych, w dyscyplinie automatyka i robotyka, uzyskał na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH w Krakowie. Prowadzi badania nad zastosowaniem metod uczenia maszynowego w dziedzinie ekonomii, zarządzania i medycyny.

Mariusz Stachnik

Mariusz Stachnik

Absolwent wydziału Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego. Prezes krajowego klastra kluczowego – Mazowieckiego Klastra ICT, Współzałożyciel Space Bridge Fund- pierwszego w Polsce funduszu inwestującego w technologie kosmiczne.

Marek Orłowski

Absolwent Politechniki Warszawskiej. Prezes Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego, Prezes firmy konsultingowej Agencja SOMA, organizator targów oświetleniowych i elektrotechnicznych oraz organizator międzynarodowych misji gospodarczych dla przedstawicieli polskiego Przemysłu.

Lek. Magdalena Okarska-Napierała

Lekarz specjalista pediatrii, starszy asystent w Klinice Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od lat uczy studentów, jest opiekunem studenckiego koła naukowego. Publikuje prace oryginalne i poglądowe, w tym m. in. o zapaleniach opon mózgowo-rdzeniowych i boreliozie. Obecnie prowadzi dwa projekty naukowe. Jest aktywnym członkiem European Society for Paediatric Infectious Diseases (ESPID). Przede wszystkim jednak pozostaje pediatrą, opiekuje się chorymi dziećmi zarówno w szpitalu, jak i w trybie ambulatoryjnym.

Jakub Cieślik

Kierownik Programu Praktyki Programowania i Testowania w PWPW, współzałożyciel KeepSkiller. Młody menedżer IT z sześcioletnim doświadczeniem w branży IT, koncentruje się głównie na działach zarządzania ludźmi Millennials (Generation Y) i Gen Z (Generation Z). Przed pracą w PWPW pracował w Sollers Consulting zdobywając doświadczenie z London Market Messaging na platformie Lloyds of London. Wziął również udział w projekcie ujednolicenia sprzedaży firmy. Poprzednio pełnił rolę Team Leadera w Lacan Technologies na małych projektach e-handlu i platformach B2B, koncentrując się na Front-end i integracji z systemem ERP. Specjalności: zarządzanie młodymi zespołami, nauczanie, opracowywanie produktów, marketing produktów.